CAVERE – KANCELARIA RADCÓW PRAWNYCH

AKTUALNOŚCI

Które spółki mają osobowość prawną?

Osoby zamierzające rozpocząć działalność gospodarczą zastanawiają się, które spółki mają osobowość prawną i często kierują takie zapytania do naszej Kancelarii. Wybór odpowiedniej formy prawnej prowadzenia działalności gospodarczej może mieć kluczowe znaczenie dla sukcesu konkretnego przedsięwzięcia gospodarczego, a niekiedy osobowość prawna spółki będzie fundamentem dla realizacji określonych celów biznesowych. W praktyce spółki różnią się od siebie …

Które spółki mają osobowość prawną? Read More »

Aneks do umowy przedwstępnej sprzedaży nieruchomości

Czy można zawrzeć aneks do umowy przedwstępnej sprzedaży nieruchomości? Takie pytanie zwykle zadają osoby, które z różnych powodów obawiają się, że do zawarcia umowy przyrzeczonej może nie dojść. Z naszego doświadczenia wynika, że najczęstszym powodem obaw w tym zakresie są problemy z otrzymaniem na czas finansowania. Proces uzyskiwania kredytu może się wydłużyć, a wówczas powstaje …

Aneks do umowy przedwstępnej sprzedaży nieruchomości Read More »

Umowa przedwstępna a umowa rezerwacyjna

Umowa przedwstępna a umowa rezerwacyjna, to zupełnie dwa różne kontrakty. Łączy je w zasadzie jedynie fakt, że oba mają za przedmiot konkretną nieruchomość, którą potencjalny sprzedający chce zarezerwować/kupić. Jeżeli chcecie Państwo nabyć konkretną nieruchomość, a cieszy się ona dużym zainteresowaniem (lub potrzebujecie czasu na załatwienie formalności) – warto rozważyć zawarcie umowy rezerwacyjnej lub umowy przedwstępnej …

Umowa przedwstępna a umowa rezerwacyjna Read More »

Spółka z o.o. a długi wspólnika

Spółka z o.o. a długi wspólnika, to zagadnienie, z którym często zgłaszają się do nas osoby poszukujące pomocy prawnej w Internecie. W obrocie zdaje się pokutować przekonanie, że dług wspólnika może stanowić zagrożenie dla funkcjonowania spółki z o.o. lub drugiego wspólnika. Nasi Klienci obawiają się, że spółka lub oni sami będą ponosić odpowiedzialność za długi …

Spółka z o.o. a długi wspólnika Read More »

Kto reprezentuje spółkę z o.o.?

To kto reprezentuje spółkę z o.o. ma kluczowe znaczenie dla wielu decyzji gospodarczych. Jeżeli chcecie Państwo rozpocząć wykonywanie działalności gospodarczej w formie spółki z o.o., to powinniście wiedzieć w jaki sposób ukształtowane są zasady reprezentacji. Osoby pozostające w relacjach gospodarczych ze spółkami z o.o. również powinny wiedzieć jaki organ jest uprawniony do składania i przyjmowania …

Kto reprezentuje spółkę z o.o.? Read More »

Kara umowna w umowie najmu – na co warto zwrócić uwagę?

Kara umowna w umowie najmu ma za zadanie zabezpieczyć interes stron umowy (zwykle wynajmującego) – na wypadek różnego rodzaju zdarzeń, które z ich perspektywy są niepożądane. Najczęściej możemy spotkać kary umowne w umowach najmu lokali komercyjnych, ale nierzadko występują one również w umowach zawieranych między osobami fizycznymi. Nie każdy jednak zapis statuujący karę umowną będzie …

Kara umowna w umowie najmu – na co warto zwrócić uwagę? Read More »

Niesłuszne zwolnienie z pracy

Niesłuszne zwolnienie z pracy może pociągać za sobą negatywne skutki prawne, zarówno dla pracownika, jak i dla pracodawcy. Przedsiębiorca powinien dołożyć wszelkich starań, aby każde zwolnienie pracownika odbyło się zgodnie z prawem i na podstawie prawdziwych okoliczności. Jakie konsekwencje pociąga za sobą niesłuszne zwolnienie z pracy? Co może zrobić pracownik w razie niesłusznego zwolnienia? Co …

Niesłuszne zwolnienie z pracy Read More »

Kto to jest prokurent?

Kto to jest prokurent? Jakie ma uprawnienia i kto może go ustanowić? Te i inne pytania słyszymy wielokrotnie od naszych Klientów, którzy prowadzą działalność gospodarczą. W tym wpisie wytłumaczymy Państwu kto to jest prokurent oraz jaką rolę pełni w firmie. Odpowiemy również na pytanie kto może ustanowić prokurenta i dlaczego jego pomoc może okazać się …

Kto to jest prokurent? Read More »

Zniesienie współwłasności nieruchomości

Zniesienie współwłasności nieruchomości może być skomplikowanym i wielowątkowym procesem. W jaki sposób znieść współwłasność nieruchomości? Jakie kroki należy podjąć, aby osiągnąć wyżej wskazany cel?

Odszkodowanie za niewykonanie umowy – kiedy można je uzyskać?

Odszkodowanie za niewykonanie umowy ma na celu zrekompensować szkodę, której doznał wierzyciel w wyniku bezprawnego działania/zaniechania dłużnika. Jakie kroki należy podjąć, aby je uzyskać?

Odszkodowanie od pracownika za szkodę – odpowiedzialność materialna pracownika

Odszkodowanie od pracownika za szkodę – kiedy jest możliwe? Co powinien zrobić pracodawca, aby uzyskać odszkodowanie od pracownika?

Odpowiedzialność zarządu za długi spółki z ograniczoną odpowiedzialnością

Odpowiedzialność zarządu za długi spółki z ograniczoną odpowiedzialnością ma kluczowe znaczenie gospodarcze. Co należy wiedzieć? Na co zwrócić szczególną uwagę?

Zgoda spółki na zbycie udziałów

Zgoda spółki na zbycie udziałów będzie wymagana wówczas, gdy umowa spółki wprowadza taki obowiązek. Na co zwrócić uwagę?

Odpowiedzialność wykonawcy za wady projektu

Jak wygląda odpowiedzialność wykonawcy za wady projektu? Jak powinien zachować się wykonawca w razie wykrycia wad projektu budowlanego?

Grupa Unirest powiększa stan posiadania

W dniu 6 marca 2019 r. zawarta została umowa sprzedaży hoteli DoubleTree by Hilton i Hampton by Hilton z 393 pokojami w Krakowie. Stroną kupującą była Grupa Unirest, obsługiwana w ramach stałej obsługi przez Kancelarię CAVERE.

Konsumenci przeciwko nieuczciwemu deweloperowi

Strony sporu zawarły w 2004 r., trzy umowy deweloperskie, na mocy których Klienci Kancelarii (małżeństwo) nabyli, od znanego na rynku dewelopera, trzy lokale mieszkalne w budynku wielorodzinnym, na jednym z mokotowskich osiedli.

Inwestycja hotelowa w Ostródzie

W dniu 10 lipca 2019 r. obsługiwana przez Kancelarię CAVERE spółka, nabyła nieruchomość przy ul. Turystycznej w Ostródzie. Nieruchomość leży w bezpośrednim sąsiedztwie Jeziora Drwęckiego i znajduje się na niej niedokończony budynek hotelowy, którego budowę przerwać musiał poprzedni inwestor.

Skarb Państwa przeciwko kierownikowi budowy

Klient Kancelarii pełnił przed laty funkcję kierownika budowy, na jednej z inwestycji Skarbu Państwa w Warszawie. Proces inwestycyjny sprowadzał się do całkowitej przebudowy starego budynku i zaadaptowania go na potrzeby instytucji, mającej w nim swoją siedzibę.

DANE KONTAKTOWE

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI I OPOWIEDZ O SWOJEJ SPRAWIE. ZNAJDZIEMY ROZWIĄZANIE...