CAVERE – KANCELARIA RADCÓW PRAWNYCH

AKTUALNOŚCI

Zniesienie współwłasności nieruchomości

Zniesienie współwłasności nieruchomości może być skomplikowanym i wielowątkowym procesem. W jaki sposób znieść współwłasność nieruchomości? Jakie kroki należy podjąć, aby osiągnąć wyżej wskazany cel?

Odszkodowanie za niewykonanie umowy – kiedy można je uzyskać?

Odszkodowanie za niewykonanie umowy ma na celu zrekompensować szkodę, której doznał wierzyciel w wyniku bezprawnego działania/zaniechania dłużnika. Jakie kroki należy podjąć, aby je uzyskać?

Odszkodowanie od pracownika za szkodę – odpowiedzialność materialna pracownika

Odszkodowanie od pracownika za szkodę – kiedy jest możliwe? Co powinien zrobić pracodawca, aby uzyskać odszkodowanie od pracownika?

Odpowiedzialność zarządu za długi spółki z ograniczoną odpowiedzialnością

Odpowiedzialność zarządu za długi spółki z ograniczoną odpowiedzialnością ma kluczowe znaczenie gospodarcze. Co należy wiedzieć? Na co zwrócić szczególną uwagę?

Zgoda spółki na zbycie udziałów

Zgoda spółki na zbycie udziałów będzie wymagana wówczas, gdy umowa spółki wprowadza taki obowiązek. Na co zwrócić uwagę?

Odpowiedzialność wykonawcy za wady projektu

Jak wygląda odpowiedzialność wykonawcy za wady projektu? Jak powinien zachować się wykonawca w razie wykrycia wad projektu budowlanego?

Grupa Unirest powiększa stan posiadania

W dniu 6 marca 2019 r. zawarta została umowa sprzedaży hoteli DoubleTree by Hilton i Hampton by Hilton z 393 pokojami w Krakowie. Stroną kupującą była Grupa Unirest, obsługiwana w ramach stałej obsługi przez Kancelarię CAVERE.

Konsumenci przeciwko nieuczciwemu deweloperowi

Strony sporu zawarły w 2004 r., trzy umowy deweloperskie, na mocy których Klienci Kancelarii (małżeństwo) nabyli, od znanego na rynku dewelopera, trzy lokale mieszkalne w budynku wielorodzinnym, na jednym z mokotowskich osiedli.

Inwestycja hotelowa w Ostródzie

W dniu 10 lipca 2019 r. obsługiwana przez Kancelarię CAVERE spółka, nabyła nieruchomość przy ul. Turystycznej w Ostródzie. Nieruchomość leży w bezpośrednim sąsiedztwie Jeziora Drwęckiego i znajduje się na niej niedokończony budynek hotelowy, którego budowę przerwać musiał poprzedni inwestor.

Skarb Państwa przeciwko kierownikowi budowy

Klient Kancelarii pełnił przed laty funkcję kierownika budowy, na jednej z inwestycji Skarbu Państwa w Warszawie. Proces inwestycyjny sprowadzał się do całkowitej przebudowy starego budynku i zaadaptowania go na potrzeby instytucji, mającej w nim swoją siedzibę.

DANE KONTAKTOWE

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI I OPOWIEDZ O SWOJEJ SPRAWIE. ZNAJDZIEMY ROZWIĄZANIE...